فعالیت‌های هنری

فرهنگ و هنر هر کشور، جزو جدایی ناپذیر زندگی مردم آن کشور است. همه ما در تمام طول روز، به نوعی با هنر در ارتباط هستیم و در فقدان آن‌ها، گذران زندگی برایمان سخت می‌شود؛ از موسیقی گرفته، تا سینما و تئاتر که تماشا و دنبال کردنشان، از عادت‌های اکثر ما در تعطیلات و اوقات فراغت است. سرمایه‌گذاری دومان با اهمیت به نیاز افراد جامعه به هنر، موسیقی، سینما و تئاتر را هم از مسیرهای خود برای هدایت سرمایه انتخاب کرده است و با انتخاب پروژه‌های مناسب، از آن‌ها حمایت می‌کند.

موسیقی

موسیقی از جمله هنرهایی است که همه ما خواسته و ناخواسته با آن در ارتباط هستیم و گوش‌هایمان به شنیدن نواهای دلنشین آن اُخت شده است. سرمایه‌گذاری دومان با بررسی و مطالعه در این زمینه، سرمایه‌گذاری بر روی گروه‌های موسیقی و حمایت مالی از آن‌ها را آغاز کرده و جزو پروژه‌های خود قرار داده است. در حال حاضر، تمرکز سرمایه‌گذاری دومان بر روی یک گروه موسیقی است که به‌زودی گروه‌ها و پروژه‌های دیگری هم به برنامه‌های آینده شرکت اضافه خواهد شد.

سینما

سینما و دنیای جادویی آن، از آن دسته هنرهایی است که همه ما بخشی از زمان خود را با آن می‌گذرانیم. ممکن است شما هم جزو افرادی باشید که هر آخر هفته به تماشای فیلم‌های در حال اکران سینماها می‌روید، و یا عادت داشته باشید هر بار یکی از فیلم‌های قدیمی را در نمایش خانگی، کنار دوستان یا خانواده‌تان تماشا کنید. همه این‌ها اشاره به اهمیت و جایگاه سینما در زندگی افراد جامعه دارد و ضرورت حضور هنر سینما در زندگی ما را نشان می‌دهد. سرمایه‌گذاری دومان با آگاهی بر نیازهای افراد جامعه و با هدف کمک به ارتقای فرهنگ ایرانی و کمک به توسعه تولید آثار ارزشمند، سینما را یکی از اهداف سرمایه‌گذاری خود قرار داده است. در حال حاضر، سرمایه‌گذاری دومان در دو پروژه سینمایی سرمایه‌گذاری کرده و در حال بررسی فیلم‌نامه‌های جدید برای سرمایه‌گذاری‌های آینده است.

تئاتر

هنر تئاتر از گذشته‌های دور، در میان اقوام و جوامع رایج بوده است. می‌گویند اولین تئاترها به زمانی بر می‌گردد که انسان‌های نخستین کنار هم دور آتش جمع می‌شدند و داستان‌هایی از شکار تعریف می‌کردند، یا برای حاصل‌خیزی زمین‌هایشان، آوازهایی می‌خواندند و آیین‌هایی را اجرا می‌کردند. تاریخ و گذشته این هنر، اهمیت وجود آن را بین افراد و اقوام نشان می‌دهد، که حتی در آن زمان هم، اجرای نمایش، بخشی از زندگی روزمره مردم بوده. با توجه به پیشرفت هنر تئاتر در جوامع امروزی و بیشتر شدن نیاز به هنرهای نمایشی، دومان، سرمایه‌گذاری در تئاتر را هم همچون هنرهای دیگر، به عنوان یکی از اهداف خود انتخاب کرده است. در حال حاضر، سرمایه‌گذاری دومان، با یک گروه تئاتر انگلیسی، اولین قرارداد خود را برای اجرای تئاتر در ایران امضا کرده و در حال بررسی دیگر پروژه‌ها، برای روزهای آینده است.